3d kIl teKNİĞİ KAŞ


Metodu Microblading 3D Kıl Tekniği (Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği)


Çoğunlukla Kalıcı Kaş Çalışması Yaparken Microblading 3D Kıl Tekniği İle Yapıyoruz.Uygulama Duruma Göre Farklılık Arz Edebiliyor.Bazı Kaşlarda Tüm Teknikleri Uyguladığımızda Olabiliyor.Mühim olan Doğal görüntüyü yakalamakTüm Teknikler başarılı bir şekilde bir kişidede uygulanabilir.Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir.
Kıl tekniği ile doğal kılgörünrüsü verilmeye çalışılır.Profesyonel bir Kalıcı makyaj kıl tekniği ile yapılan kaş kontüründe Neredeyse gerçek kaşınızla ayırt edilemez.


Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikro Pigmentasyon 2-5 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz hafif belli belirsiz kalabilir. Kullanılan boyalar organik olduğundan insan sağdığı için herhangi bir tehdit söz konusu değildir.


UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ ?
1) Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tibine göıede farklılık gösterir.Kimi cilt yağlı ,kimi cilt kuru kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir.
2) Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur.Uzman kişinin önerdiği krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır.Kabukları erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltırsınız.
3) Skatrizasyona (cildin kendini yenileme özelliği )Her cilt yapısı farklıdır.Ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir.Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olur.
4 ¡Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır.Mümkün olduğu kadar Kalıcı makyaj yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir.Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır.Güneşlenmeden önce yüksek faktörlü bir krem ile önlem alınmalıdır.
4) Pigmentlerin Korneum tabakasına uygulamanın doğru yapılmamasından kaynaklanır.Kalıcı makyaj uygulamasının belli standartları vaıdır.Kalıcı makyajı yapan kişini Uzman ve en az s yıllık deneyimi olması,tecrübeli olması gerekir.