mezoterapİ

Uzun yıllar önce İtalyan Doktor Bartoletti’nin buluşuyla başlamış olan bu yönteme göre ilaçların bütün vücuda dağılması yerine, doğrudan istenen yere ve istenen ilacı çok daha az miktarlarda, ince iğnelerle cilt altına verme yöntemidir.

Mezoterapide; Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleri kullanılmaktadır. Bu uygulamayla kan dolaşımını düzeltiriz, ödemi çözeriz, dokuyu uyandırıp, hücreler içindeki yağların kolay çözülmelerini ve dolaşıma atılmalarını sağlarız. Tedavi hastanın ihtiyacına göre 5 ya da 10 seans olarak planlanır.

Bu uygulamada alerjik reaksiyon çok nadir görülür. Kişilere ve doktorun tekniğine göre ince iğneler ve mezoterapi tabancası ile yapılan uygulamalar çok az acıtır. 5 - 6 günde iyileşebilecek morluklar nadiren olabilmektedir.

İğneli Mezoterapi

Mezoterapi 1952 yılında Fransız Fizyoterapist Dr. MichelPistor tarafından bulunmuş bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi ilk olarak kas hastalıkları, spor sonucu oluşan travmalar, enfeksiyon hastalıkları, romatizma ve dolaşım bozukluğu tedavilerinde kullanılmıştır. Ancak kısa süre sonra estetik amaçlı da kullanılabildiği keşfedilmiştir. Bu uygulamanın temelinde birtakım vitamin, mineral, ilaç ve amino asitleri cilt altına enjekte etmek yatar. Selüliti oluşturan yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan mezoterapi bunun yanı sıra hem genel hem de lokal zayıflama ve ayrıca saç dökülmesinde de etkili sonuçlar vermektedir.

İğnesiz Mezoterapi

Kısa süre önce uygulanmaya başlayan iğnesiz mezoterapi, önemli bir yenilik. Özel karışımların düşük voltajlı elektrik akımıyla cilt altına nüfus ettirildiği iğnesiz mezoterapi tamamıyla acısızdır. Ayrıca klasik mezoterapi sonrası oluşabilen morarmalar da görülmediğinden yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor. Bu teknolojinin güvenirliği ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.